CYKLINOWANIE.info

 

nawigacja ikonka Kędzierzyn Koźle,

    ul. Jagiellońska 11

 

Skontaktuj się z nami 

 

telefon ikonka  +48 517 202 740

 

cyklinowanie.info

Dokładamy wszelkich starań, aby świadczone przez nas usługi były zawsze na najwyższym poziomie, a efekt końcowy każdej realizacji w pełni satysfakcjonował naszego klienta.

CYKLINOWANIE.info

Oferta dla lokalnych klientów

Copyright © 2023 CYKLINOWANIE.info

Polityka cookies | Polityka prywatności

kontakt@cyklinowanie.info

e-mail
telefon

Kędzierzyn Koźle, ul. Jagiellońska 11

lokalizacja

Podłogę drewnianą możemy spotkać praktycznie w każdym domu. Wygląda ona elegancko i dodaje uroku praktycznie każdemu wnętrzu. Jej uniwersalny charakter sprawi, że urozmaici wszelaką aranżacje.

 

Jednak, aby nasza podłoga drewniana wyglądała bez zarzutu, ważne jest żeby została ona wykonana przez profesjonalistów znających się na swoim „fachu”.

 

O czym dowiesz się w tym artykule?

 

  • Jaka jest metoda układania podłóg drewnianych.

 

  • Jakie są rodzaje podłóg drewnianych

 

  • Z czego wynikają najczęstsze błędy przy montażu podłóg drewnianych?

 

 

Metoda układania podłóg drewnianych

 

 

Większość posadzek drewnianych jest przyklejana do podłoża. Tak mocuje się właśnie między innymi deski podłogowe. Podłożem, na które się je nakleja, może być podkład betonowy albo (zdecydowania rzadziej występujące) płyty drewnopochodne.

 

 

Montaż drewnianej podłogi

 

 

Drewnianą posadzkę można zrobić także w tzw. technologii podłogi pływającej. Nie łączy się jej wtedy z podłożem ani ze ścianami. Do tego zadania służą deski i panele podłogowe, które łączy się na zatrzask lub skleja ich boczne zamki. Gdy wybierzemy to rozwiązanie, konieczne jest zastosowanie podkładów wyciszających dźwięki uderzeniowe.

 

 

Rodzaje podłóg drewnianych

 

 

Istnieje kilka rodzajów podłóg drewnianych: parkiety i deski warstwowe, które nakładamy metodą pływającą oraz podłogi z desek litych, deszczułek i lamelek, które muszą być przyklejone.

 

Wybierając cienką warstwę, należy liczyć się z tym, że w przyszłości renowacja naszego parkietu odbywa się jednorazowo albo wręcz jest całkowicie uniemożliwiona.

 

 

Z czego wynikają najczęstsze błędy przy montażu podłóg drewnianych?

 

 

Okazuje się, ze większość błędów montażowych podczas realizacji parkietów drewnianych wynika z niechlujstwa, braku wyczulenia na estetykę montażu, a także z niedokładności w dopracowywaniu szczegółów.

 

Najczęstsze błędy wynikają jednak z braku doświadczenia, dlatego tak ważne jest, aby takie zadanie zlecić profesjonalnym firmom np. cyklinującym podłoża, które posiadają wieloletnie doświadczenie w realizacji tego typu zleceń.

 

 

Montaż podłogi drewnianej

 

 

Należy pamiętać również, że decyzja o montażu podłogi drewnianej, wiąże się z dość dużymi kosztami, dlatego wybór odpowiedniej firmy jest bardzo ważny! Należy przeanalizować wszystkie wady i zalety pod względem montażu drewnianej podłogi, zapoznać się z galerią wcześniejszych realizacji wybranego przez nas wykonawcy, aby wydane pieniądze potocznie mówiąc nie poszły w „błoto”.

 

 

Montaż drewnianej podłogi realizowany przez profesjonalistów - podsumowanie 

 

 

Deska podłogowa poprawia komfort życia. Jednym z głównych zalet posiadania drewnianej podłogi jest to, że nagrzewa się ona pod wpływem zewnętrznych czynników termicznych, dzięki czemu temperatura w pomieszczeniu będzie przyjemna w odbiorze, a co za tym idzie, aż tak nie zmarzniemy w stopy.

 

Podłoga z litego drewna (100% naturalne drewno pozyskane ze ściętych drzew), dzięki odpowiedniej pielęgnacji, jest w stanie wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat i na pewno posłuży jeszcze naszym przyszłym pokoleniom.

 

Jeśli jednak chcemy się cieszyć eleganckim parkietem drewnianym w naszym domu pamiętajmy, że warto jest powierzyć takie zlecenie profesjonalistom z doświadczeniem, którzy nie popełnią błędów podczas montażu i zagwarantują satysfakcjonujący efekt końcowy!

 

Potrzebujesz porady eksperta lub chciałbyś otrzymać darmową wycenę montażu podłogi drewnianej w Twoim domu? Śmiało skontaktuj się z naszym doradcą!

 

 

Montaż drewnianej podłogi – jak wygląda jego realizacja oraz czy warto?

29 grudnia 2022
Montaż drewnianej podłogi
cyklinowanie.info

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów w zakresie renowacji oraz montażu podłóg drewnianych!

artykuł ikona Nasze artykuły

Remontujesz swoje mieszkanie lub budujesz dom i nie możesz się zdecydować co do kwestii wykończenia podłogi? Wahasz się pomiędzy panelami podłogowymi a podłogą drewnianą? W tym artykule postaramy się przybliżyć
Podłogę drewnianą możemy spotkać praktycznie w każdym domu. Wygląda ona elegancko i dodaje uroku praktycznie każdemu wnętrzu. Jej uniwersalny charakter sprawi, że urozmaici wszelaką aranżacje. Jednak, aby nasza podłoga drewniana

galeria ikona Nasze realizacje

Miejsce realizacji: Kędzierzyn Koźle
Miejsce realizacji: Kędzierzyn Koźle
cyklinowanie.info

Darmowa Wycena wycena ikona