Darmowa Wycena wycena ikona

cyklinowanie.info
Miejsce realizacji: Zdzieszowice

galeria ikona Nasze realizacje

Cyklinowanie podłogi oraz schodów drewnianych bez bałaganu - czy to możliwe? Tak, dzięki cyklinowaniu bezpyłowemu! Renowacja drewnianych podłóg i schodów to wyzwanie, które zwykle wiąże się z dużą ilością pyłu
Panele podłogowe to popularny materiał wykończeniowy stosowany do pokrywania podłóg w domach, biurach oraz innych pomieszczeniach.  Oto kilka kluczowych informacji na temat paneli podłogowych oraz procesie ich profesjonalnego układania. Rodzaje

artykuł ikona Nasze artykuły

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów w zakresie renowacji oraz montażu podłóg drewnianych!

cyklinowanie.info
lakierowanie podłogi drewnianej
28 kwietnia 2023

Jak wygląda lakierowanie podłogi drewnianej?

Lakierowanie podłogi drewnianej jest procesem, który pozwala na zachowanie piękna i trwałości drewnianej powierzchni. Drewno, jak każdy inny materiał, narażone jest na wpływ różnych czynników, takich jak wilgoć, zmiany temperatury, a także uszkodzenia mechaniczne. Dlatego lakierowanie podłogi drewnianej jest ważnym etapem, który pozwala na jej ochronę i przedłużenie jej żywotności.

 

W tym artykule dowiesz się:

 

  • Jak przebiega proces lakierowania podłogi

 

  • Jakie występują rodzaje lakierów do podłóg drewnianych

 

  • Jaki rodzaj lakieru do parkietu drewnianego wybrać?

 

 

Jak przebiega proces lakierowania podłogi?

 

 

ikona  Przygotowanie podłogi

 

Przed rozpoczęciem procesu lakierowania podłogi drewnianej, należy dokładnie przygotować powierzchnię. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie podłogi z kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń. Następnie należy usunąć stare powłoki lakieru, farby lub wosku. Do tego celu najlepiej nadaje się papier ścierny lub szlifierka.

 

Po usunięciu starych powłok, należy dokładnie wyczyścić powierzchnię, aby pozbyć się pyłu i innych zanieczyszczeń. Można to zrobić za pomocą odkurzacza lub wilgotnej ściereczki. W przypadku, gdy powierzchnia jest bardzo zabrudzona lub pokryta farbą, konieczne może być użycie środka chemicznego do usuwania farb i lakierów.

 

ikona Lakierowanie podłogi

 

Kiedy powierzchnia jest już dobrze przygotowana, można przystąpić do lakierowania podłogi drewnianej. Przed rozpoczęciem procesu należy wybrać odpowiedni lakier, który będzie najlepiej odpowiadał rodzajowi drewna i oczekiwaniom użytkownika. Warto zwrócić uwagę na to, że lakierów jest wiele rodzajów i każdy z nich ma swoje zalety i wady.

 

Aby dobrze nałożyć lakier na podłogę drewnianą, należy postępować zgodnie z instrukcją producenta. W przypadku większych powierzchni, najlepiej stosować wałek lub pędzel, a w miejscach trudno dostępnych, np. w rogach, użyć pędzla. Lakier należy nakładać równomiernie, zgodnie z kierunkiem włókien drewna.

 

Po nałożeniu pierwszej warstwy lakieru, warto odczekać około 24 godzin przed nałożeniem kolejnej warstwy.

 

 

Jakie są rodzaje lakierów do podłogi drewnianej

 

 

Najczęściej używanym lakierem do podłóg drewnianych jest lakier poliuretanowy, który charakteryzuje się wysoką odpornością na zarysowania, ścieranie i uszkodzenia mechaniczne.

 

Lakier poliuretanowy można stosować zarówno na podłogi drewnianej nowej, jak i starej. Inne popularne rodzaje lakierów to m.in. olej, wosk, akryl i epoksyd.

 

 

Jaki rodzaj lakieru do parkietu drewnianego wybrać?

 

 

To pytanie stanowi pierwszy krok, który należy podjąć przed rozpoczęciem właściwych prac. 

Podczas wyboru lakieru do podłogi drewnianej, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów:

 

  • Po pierwsze, należy określić rodzaj lakierowanej podłogi. Parkiety drewniane, mozaiki parkietowe, a nawet podłogi przemysłowe wymagają różnych środków. Dlatego trafny wybór preparatu pozwoli na skuteczne wykonanie prac.

 

  • Kolejnym ważnym parametrem jest obciążenie podłogi. W przypadku pomieszczeń użytkowych, gdzie obciążenie podłogi jest znaczne, należy wybrać trwalszą warstwę ochronną. Natomiast w przypadku wnętrz prywatnych, gdzie eksploatacja podłogi jest słabo nasilona, można wybrać mniej trwały preparat.

 

  • Ostatnim istotnym parametrem jest rodzaj drewna. Wybierając lakier, warto poznać gatunek drewna, z jakiego wykonano parkiet. Pozwoli to na zoptymalizowanie środka lakierniczego do podłogi, tak aby jego właściwości sprzyjały naturalnym potrzebom konkretnego surowca.

 

 

Lakierowanie podłogi drewnianej samemu, czy zlecić profesjonaliście? Podsumowanie

 

 

Podsumowując, lakierowanie parkietu to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim ochrony drewnianej powierzchni. Wybierając odpowiedni lakier, warto zwrócić uwagę na rodzaj lakierowanej podłogi, obciążenie podłogi oraz rodzaj drewna. Proces nakładania lakieru należy również wykonywać z bardzo dużą dokładnością.

 

Jeśli nie masz doświadczenia w wykonywaniu tego typu prac, rozważ zlecenie lakierowania Twojej podłogi profesjonalistom, którzy nie tylko dokładnie nałożą warstwy lakieru ale również pomogą we właściwym jego doborze! Jeśli zastanawiasz się które rozwiązanie wybrać możesz skorzystać z darmowej wyceny oraz konsultacji z naszym doradcą!

 

lokalizacja

Kędzierzyn Koźle, ul. Jagiellońska 11

telefon
e-mail

kontakt@cyklinowanie.info

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © 2024 CYKLINOWANIE.info

Oferta dla lokalnych klientów

CYKLINOWANIE.info

Dokładamy wszelkich starań, aby świadczone przez nas usługi były zawsze na najwyższym poziomie, a efekt końcowy każdej realizacji w pełni satysfakcjonował naszego klienta.

cyklinowanie.info

CYKLINOWANIE.info

 

nawigacja ikonka Kędzierzyn Koźle,

    ul. Jagiellońska 11

 

Skontaktuj się z nami 

 

telefon ikonka  +48 517 202 740