Darmowa Wycena wycena ikona

cyklinowanie.info

galeria ikona Nasze realizacje

Cyklinowanie podłogi oraz schodów drewnianych bez bałaganu - czy to możliwe? Tak, dzięki cyklinowaniu bezpyłowemu! Renowacja drewnianych podłóg i schodów to wyzwanie, które zwykle wiąże się z dużą ilością pyłu
Panele podłogowe to popularny materiał wykończeniowy stosowany do pokrywania podłóg w domach, biurach oraz innych pomieszczeniach.  Oto kilka kluczowych informacji na temat paneli podłogowych oraz procesie ich profesjonalnego układania. Rodzaje

artykuł ikona Nasze artykuły

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów w zakresie renowacji oraz montażu podłóg drewnianych!

cyklinowanie.info
Ile kosztuje cyklinowanie parkietu
14 lutego 2023

Ile kosztuje cyklinowanie parkietu – kluczowe czynniki wpływające na wycenę

Najważniejsze w celu ustalenia wyceny za usługę cyklinowania jest uwzględnienie metrażu oraz rodzaju podłogi. Ceny usług bardzo często są zależne również od regionów – w większych miastach takich jak Warszawa czy Wrocław mogą być zdecydowanie wyższe niż w przypadku mniejszych miejscowości. To, jaki cennik oferuje dana firma, zależy również od jakości posiadanego sprzętu i kwalifikacji pracowników. 

 

Jeśli zależy nam na całkowitym odnowieniu naszej podłogi, to koszt samej usługi będzie wahał się od 20 do 50 złotych za m2. Do tego należy doliczyć koszt materiałów, który również będzie zróżnicowany, ponieważ zależy on w dużej mierze od dotychczasowego stanu naszej podłogi (poziomu zniszczenia) oraz od tego na co zdecyduje się klient.

 

 

Wybór doświadczonej i profesjonalnej firmy

 

 

Aktualnie należy szczególnie uważać na nieuczciwych wykonawców, którzy za bardzo „atrakcyjną” kwotę zrealizują kompleksową usługę cyklinowania podłogi. Są to zazwyczaj „firmy”- osoby pracujące na własny rachunek (bez zarejestrowanej działaności), które w dużej mierze oszczędzają na materiale przez co odbija się to potem na jakości wykonanej usługi oraz naszej podłogi. 

 

Należy pamiętać, nawet jeśli podłoga wygląda dobrze od razu po renowacji, nie oznacza to, że posłuży nam przez wiele lat, z biegiem czasu może szybko się zniszczyć na skutek jej użytkowania.

 

Nie warto zatem oszczędzać na dobrym materiale, a co za tym idzie, musimy liczyć się z nieco większym wydatkiem jeśli chcemy posiadać elegancki parkiet, z którego będziemy zadowoleni przez wiele lat.

 

 

podłoga drewniana

 

 

Profesjonalna i doświadczona firma zajmując się cyklinowaniem podłóg już na pierwszym spotkaniu będzie wstanie wycenić koszt kompleksowej renowacji podłogi, odpowie na każde specjalistyczne pytanie z tej branży, da gwarancję na dobrze wykonaną pracę oraz przede wszystkim poinformuje potencjalnego klienta o zasadach użytkowania nowo wycyklinowanej nawierzchni.

 

 

Ile kosztuje cyklinowanie parkietu - czynniki, które należy brać pod uwagę przy wycenie

 

 

Czynniki wpływające na ostateczną wycenę procesu cyklinowania podłogi to: 

 

  • Metraż (powierzchnia naszej podłogi liczona za m2)
  • Rodzaj podłogi
  • Stopień wyeksploatowania podłogi
  • Gatunek drewna, z jakiego jest wykonana podłoga

 

oraz

 

  • Koszt zużycia specjalistycznego sprzętu
  • Koszt materiałów
  • Koszt usługi

 

*Najmniej wymagające przy cyklinowaniu są zazwyczaj parkiety z desek surowych. Nieco drożej zostanie wyceniona usługa cyklinowania desek malowanych oraz tych pokrytych lakierem lub olejem. Największy koszt związany z cyklinowaniem wyjdzie jednak w przypadku mozaiki drewnianej. 

 

 

ile kosztuje cyklinowanie parkietu

 

 

Koszty wykończeniowe - lakierowanie lub olejowanie podłogi

 

 

Oprócz samego cyklinowania, bardzo ważne są prace wykończeniowe, czyli olejowanie (zabezpieczenie oraz nadanie matowej i naturalnej barwy podłodze) i lakierowanie (sprawi, że podłoga będzie bardziej odporna na zabrudzenia).

 

Litr impregnatu olejowego starczy na około 30m2, a jego cena sięga do 100 zł, natomiast litrowy lakier starcza na około 10m2 z ceną od 40 zł – trzeba pamiętać, że aby lakier rzeczywiście nadał podłodze swoje właściwości należy nałożyć 3 jego warstwy.

 

 

Co ile lat powinno się wykonywać renowację/cyklinowanie podłogi drewnianej?

 

 

Koszt cyklinowania podłogi drewnianej to raczej sporadyczny wydatek. Szacunkowo przeprowadza się je co 10 lat, w zależności oczywiście od stopnia użytkowania parkietu oraz tego jak szybko zużywa się jego zabezpieczenie (nałożony przy wykończeniu podłogi lakier lub olej).

 

 

Koszt kompleksowej realizacji cyklinowania parkietu - podsumowanie

 

 

To, ile przyjdzie nam zapłacić za kompleksowe cyklinowanie podłogi drewnianej, uzależnione jest oczywiście od ilości i jakości zużytych materiałów, czasu pracy oraz rodzaju podłogi. Ważne, aby powierzyć cyklinowanie podłogi w naszym domu profesjonalnej firmie. 

 

Ile kosztuje cyklinowanie parkietu? Uwzględniając wszystkie koszty, cena kompleksowej usługi może wynosić od 80 do 140 zł/m2, czyli przykładowo za podłogę w naszym salonie o powierzchni 10 m2 możemy zapłacić od 800 do nawet 1400 złotych.

 


Bardzo dużo firm (w tym nasza) oferuje darmowe i niezobowiązujące wyceny, dlatego jeśli chcesz poznać dokładny koszt kompleksowej usługi cyklinowania Twojej podłogi możesz śmiało skontaktować się z nami!

 

lokalizacja

Kędzierzyn Koźle, ul. Jagiellońska 11

telefon
e-mail

kontakt@cyklinowanie.info

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © 2024 CYKLINOWANIE.info

Oferta dla lokalnych klientów

CYKLINOWANIE.info

Dokładamy wszelkich starań, aby świadczone przez nas usługi były zawsze na najwyższym poziomie, a efekt końcowy każdej realizacji w pełni satysfakcjonował naszego klienta.

cyklinowanie.info

CYKLINOWANIE.info

 

nawigacja ikonka Kędzierzyn Koźle,

    ul. Jagiellońska 11

 

Skontaktuj się z nami 

 

telefon ikonka  +48 517 202 740