Darmowa Wycena wycena ikona

cyklinowanie.info

galeria ikona Nasze realizacje

Cyklinowanie podłogi oraz schodów drewnianych bez bałaganu - czy to możliwe? Tak, dzięki cyklinowaniu bezpyłowemu! Renowacja drewnianych podłóg i schodów to wyzwanie, które zwykle wiąże się z dużą ilością pyłu
Panele podłogowe to popularny materiał wykończeniowy stosowany do pokrywania podłóg w domach, biurach oraz innych pomieszczeniach.  Oto kilka kluczowych informacji na temat paneli podłogowych oraz procesie ich profesjonalnego układania. Rodzaje

artykuł ikona Nasze artykuły

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów w zakresie renowacji oraz montażu podłóg drewnianych!

cyklinowanie.info
deska barlinecka
31 sierpnia 2023

Deska barlinecka jako pokrycie podłogi - dlaczego warto się zdecydować?

Podłogi – deska barlinecka

 

 

Podłogi obok ścian to absolutna podstawa każdego wnętrza. Stanowią bazę i tło dla pozostałych elementów wyposażenia. Podsadzek w przeciwieństwie do ścian nie da się łatwo wyremontować. Instalujemy je raz na co najmniej kilkanaście lat. Dlatego przy ich wyborze najlepiej postawić na wysoką jakość i styl, który wpisuje się w naszą estetykę. Jednym z takich jakościowych rozwiązań jest naturalne drewno, które jest ponadczasowe. Popularne w tej kategorii rozwiązanie oferuje marka Barlinek w postaci deski barlineckiej. 

 

 

Czym jest deska barlinecka?

 

 

Deska barlinecka to ten rodzaj podłogi, który cieszy się dużą popularnością.Słynie z trwałości i wysokiej jakości. Doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz, gdzie podłoga tworzy całość na wspólnej przestrzeni pokoju i kuchni. Bez względu na to, jaki wzór wybierzemy, musimy dbać o czystość i dobry wygląd podłogi. Deska barlinecka to wyjątkowy produkt, który po odpowiedniej pielęgnacji będzie nam służył przez wiele lat z zachowaniem dobrej kondycji.  Deska barlinecka to produkt znany od lat. Podłoga z deski barlineckiej to połączenie walorów estetycznych oraz użytkowych, jest naturalna, trwała, elegancka, nadająca się również do wyszukanych, wytwornych wnętrz. 

 

 

Jak jest zbudowana deska barlinecka ? 

 

 

Deska barlinecka składa się z trzech warstw naturalnego drewna połączonych trwale ekologiczną spoiną klejową. Są to warstwy dolne mające grubość 3.5 mm i środkowo-poprzeczne o grubości 8 mm – obydwie z drewna iglastego oraz warstwa licowo-dekoracyjna, której grubość to 3.5 mm. Drewnem szlachetnym zastosowanym w tej warstwie wierzchniej może być: dąb, buk, klon, olcha, brzoza, jesion, orzech, wiąz, akacja, grab, cherry czy drewno egzotyczne. Warstwa licowa-dekoracyjna po wyszlifowaniu może mieć nałożonych siedem warstw lakieru: warstwę gruntującą, szpachlę akrylową, trzy warstwy akrylowego lakieru podkładowego oraz dwie warstwy akrylowego lakieru nawierzchniowego. Wszystkie te warstwy są utwardzane promieniami UV.

 

Lakier nawierzchniowy może mieć różne opcje połysku, od pełnego połysku przez półmat po pełen mat. Zamiast lakieru stosuje się również olejowanie. Zachowuje się wtedy naturalną barwę drewna. Stosuje się również podbarwienie na biało oraz, choć o  wiele rzadziej ługowanie czy woskowanie. Jednak tylko lakier najlepiej utwardza powierzchnię deski, a konserwacja – codzienna pielęgnacja polakierowanego drewna jest najłatwiejsza i co ważne nie przysparzająca żadnych problemów. 

 

 

Jakie rodzaje warstwy wierzchniej w desce barlineckiej możemy wyróżnić? 

 

 

  • EXCLUSIVE – deseczki warstwy licowej - dekoracyjnej mają naturalny, zbliżony kolor oraz prosty układ słojów.

 

  • SELECT – rysunek drewna deseczek warstwy licowej-dekoracyjnej jest dowolny, deseczki mają naturalne, zbliżone zabarwienie, możliwe jest niewielkie przebarwienie zdrowych szpilkowych sęków.

 

  • FAMILY – deseczki warstwy licowej-dekoracyjnej mają zróżnicowane zabarwienie, dowolny rysunek drewna, możliwe jest wystąpienie zaparzeń, fałszywej twardzieli, plam garbnikowych jak i zdrowych sęków.

 

 

W jakich odmianach produkuje się deskę barlinecką?

 

 

  • PREMIUM – jest to najszersza deska jednolamelowa – lico nie dzieli się tutaj na widoczne rzędy klepek (lamelek), może to być buk, dąb czy jesion.

 

  • SPECJAL – może być deską dwulamelową, gdzie układ klepek na desce to 2/3 i 1/3, z wyglądu przypomina litą podłogę np.: buk, dąb, jesion. Dwulamelowa posiada dwa rzędy klepek: buk, dąb, jesion, natomiast trzylamelowa, najpopularniejsza, wykonana jest z trzech rzędów klepek na szerokość deski, jest ona dostępna praktycznie w całym asortymencie

 

 

Zalety zastosowania deski barlineckiej

 

 

Wybierając deskę do swojego mieszkania lub domu należy pamiętać, że duże i szerokie deski jednolamelowe nadają ekskluzywności i najlepiej wizualnie pasują do większych pomieszczeń. Podłogi wielolamelowe i małe deski są natomiast idealne do mniejszych sypialni, gdyż w takim wypadku nie zajdzie efekt wizualnego zmniejszenia powierzchni pokoju. Deski barlineckie dostępne są w wyjątkowo szerokim wachlarzu rozmiarów. Każdy dekor podłogi przypisany jest do odpowiedniego rozmiaru deski. 

 

Trzeba przyznać bezspornie,że deska barlinecka to najwyższa jakość i estetyka. Podłogi z jej wykorzystaniem wyróżniają się nie tylko doskonałą jakością.  Na naszym rynku to zdecydowanie najlepsze deski do Twojego wnętrza.  Są wytrzymałe, solidne i estetyczne, dodatkowo wykazują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. A o te nietrudno  zarówno w domu, jak i w przestrzeni użytkowej. Dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej pozwolą Ci z łatwością uzyskać pożądany charakter wnętrza i zapewnią piękny wygląd pomieszczeń.

 

Deski barlineckie możesz zastosować tam, gdzie chcesz. Doskonale sprawdzą się zarówno w małych domach i mieszkaniach, jak i na dużych przestrzeniach. Idealnie nadają się do apartamentów, powierzchni biurowych i użytkowych Nadają pożądanego charakteru  wszystkim tym wnętrzom, w których zostaną zastosowane. W desce barlineckiej istotne jest to, że można ją układać na ogrzewaniu podłogowym. Dobrze przewodzi ciepło i jest odporna na zmiany temperatury oraz wilgoć. Ułożona z deski barlineckiej podłoga zachwyci designem, dzięki czemu będziesz miał pewność, że ta inwestycja się opłaca! 

lokalizacja

Kędzierzyn Koźle, ul. Jagiellońska 11

telefon
e-mail

kontakt@cyklinowanie.info

Polityka cookies | Polityka prywatności

Copyright © 2024 CYKLINOWANIE.info

Oferta dla lokalnych klientów

CYKLINOWANIE.info

Dokładamy wszelkich starań, aby świadczone przez nas usługi były zawsze na najwyższym poziomie, a efekt końcowy każdej realizacji w pełni satysfakcjonował naszego klienta.

cyklinowanie.info

CYKLINOWANIE.info

 

nawigacja ikonka Kędzierzyn Koźle,

    ul. Jagiellońska 11

 

Skontaktuj się z nami 

 

telefon ikonka  +48 517 202 740